LOGOWANIE
 login
 hasło

Pamiętaj

Rejestracja
Zapomniane hasło?
STATYSTYKI
 Artykułów : 2
 Tematów : 65112
 Plików : 3
 Komentarzy : 3753
 Użytkowników : 3922
 Serwerów : 1
 Online : 0
OSTATNIE POSTY
ADMINI SERWERA
Zobacz Temat
Plebania - Publiczny Serwer FFA | .:: DZIAL INFORMACYJNY ::. | Komunikaty i Ogłoszenia
Autor .: REGULAMIN FORUM :.
@SpajK
Super Administrator

Dodane dnia 12-02-2007 11:30
Zasady zachowania na forum

1. Na forum obowiązują zasady ortografii. Jeśli jesteś dyslektykiem, zaopatrz się w elektroniczny słownik ortograficzny, np. wbudowany w edytor MS Word.
2. Nie pisz całych postów wielkimi literami. Nie wstawiaj obok siebie wielu wykrzykników ani pytajników. Nie używaj bez potrzeby czcionki pogrubionej, powiększonej ani kolorów. Nie nadużywaj ikon emocji (uśmieszki), a szczególnie nie wstawiaj obok siebie kilku takich samych lub wybranych przypadkowo.
3. Niedopuszczalne jest obrażanie innych użytkowników, nawet jeśli oni to robią. Rozwiązywanie sporów zostaw administracji.
4. Nie wyrażaj się wulgarnie, nawet jeśli nie możesz się już opanować.
5. Nie komentuj cudzych wypowiedzi.
6. Nie pisz postów nie na temat.
7. Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, nic nie pisz.
8. Zanim wyślesz nowy post lub temat, zastanów się, czy na pewno wniesie on coś nowego do dyskusji, tzn. czy po jego przeczytaniu użytkownicy dowiedzą się czegoś interesującego czy raczej mogłoby go w ogóle nie być, a rozwój wątku tematu i tak byłby taki sam.
9. Zanim założysz nowy temat, sprawd¼ czy interesująca Cię kwestia nie była już omawiana. Możesz w tym celu skorzystać z wyszukiwarki na forum.
10. Nie zakładaj w różnych lub w tym samym dziale forum kilku tematów dotyczących tej samej sprawy.
11. Jeśli chcesz zadać nowe pytanie odnośnie tego samego problemu, nie zakładaj nowego tematu, ale dopisz w poprzednim.
12. Zanim zadasz pytanie, zastanów się czy zawarłeś w nim wszystkie potrzebne informacje, tak aby użytkownicy nie musieli się dopytywać.
13. Jeśli zakładasz nowy temat, postaraj się nadać mu tytuł, który jak najlepiej odda jego treść. Dzięki temu na pewno szybciej otrzymasz odpowied¼ niż dla tytułów typu: "Pomocy!", "Ratunku!".
14. Staraj się nie cytować całych postów, a szczególnie bloków kodu ¼ródłowego. To niepotrzebnie zaciemnia wątek i wydłuża wczytywanie, a nie wprowadza żadnych nowych informacji. Jeśli chcesz odnieść się do konkretnych słów napisanych przez innego użytkownika, wytnij do cytatu tylko niezbędne fragmenty jego wypowiedzi. Zrób to szczególnie, jeżeli korzystasz z funkcji "Odpowiedz z cytatem".
15. Jeżeli Twój temat zawiera kod ¼ródłowy, wykorzystaj BBCode, aby był on bardziej czytelny.
16. Pamiętaj, że forum dyskusyjne NIE służy do rozwiązywania problemów za Ciebie, ale pomaga samodzielnie dojść do rozwiązania.
17. Piszesz na forum, oczekuj odpowiedzi na forum. Dopiski: "Proszę o odpowied¼ na maila: ... lub Gadu-Gadu: ..." są wysoce niestosowne. Jeśli chcesz być informowany o odpowiedziach, podczas pisania postu zaznacz odpowiednią opcję (tylko zarejestrowani użytkownicy).
18. Nie odpowiadaj na stare tematy, w których dawno nikt nie pisał. Nawet jeśli masz coś ważnego do dodania, jest mało prawdopodobne, aby autor wątku tak długo czekał na odpowied¼. Nie dotyczy to tematów, które z zasady są zawsze otwarte i aktualne oraz rozwiązują ważne kwestie, przydatne nie tylko autorowi tematu.
19. Nie pisz kilku postów jeden pod drugim w krótkich odstępach czasu. Zamiast tego użyj przycisku "Zmień" w starym poście i w nim dopisz to co masz do dodania.
20. Nie zakładaj ankiet, które nie mają żadnego celu lub nie są bezpośrednio związane z treścią tematu.
21. Na forum wypowiadamy się pełnymi zdaniami i rozwijamy swoje myśli. Odpowiedzi typu: "Ja też tak sądzę..." są absolutnie niedopuszczalne.
22. Nie wstawiaj jako swojego emblematu grafiki o zbyt dużych rozmiarach lub wadze czy z treścią, która mogłaby kogoś urazić.
23. Twój podpis/sygnaturka musi spełniać następujące kryteria:

* nie może być dłuższy niż 120 znaków,
* tekst umieszczany w sygnaturce, nie powinien przekraczać 3 linijek,
* umieszczone grafiki i mogą mieć łącznie maksymalne wymiary 350x70 pikseli,
* grafiki nie powinny łącznie przekroczyć wielkości 20KB,
* zakazane jest umieszczanie w sygnaturze treści rasistowskich, brutalnych, pornograficznych czy obra¼liwych, zarówno w tekście jak i grafice czy linkach.


Dlaczego mój post został usunięty/zmodyfikowany?
Moderatorzy tego działu nie maja czasu na wysylanie PW (prywatnych wiadomości) do użytkowników i informowania ich o tym, że "jego post zostal skasowany/zmodyfikowany", z przyczyn: bla bla bla. Dlatego też, żeby byc OK w stosunku do nich, powstała ta lista, którą należy traktować jako ogłoszenie. Pozycje z tej listy czasem decydują o zmodyfikowaniu posta przez moderatora, a czasem jest ich tak dużo, że zostaje usunięty. Post został skasowany, bo:

* jest niezgodny z regulaminem forum (w/w)
* piszesz w nim wielkimi literami, a w dodatku powiekszoną czcionką (wielkie litery to krzyk) [skasowanie/zmodyfikowanie]
* piszesz w nim kolorem (cały czas) [zmodyfikowanie]
* przeklinasz w nim, obrażasz kogoś [skasowanie]
* temat postu nie mówi nic o treści tematu [zmodyfikowanie]
* temat/treść postu dotyczy czegoś co juz było omawiane [zamknięcie]
*nie umiesz sprecyzowac swojego pytania [zamknięcie]
* forma twojego posta jest trudno czytelna [skasowanie]
* tresc postu nie wnosi nic do tematu [skasowanie]
*w tresci postu sa widoczne znaki ":903e3;", "[qoute]", "[.color]", [/u]: skoro chcesz skorzystać z bbCode, to sprawd¼ jak bedzie ona wygladala - "funkcja podgladu"
* skoro cos wysyłasz, odpowiadasz, to zobacz jak ta wiadomość będzie wyglądać po wysłaniu, a jak ci się coś w niej nie podoba, to zawsze mozesz ją poprawić: do tego służy funkcja "Edytuj", znajdująca się na górze posta, po prawej stronie.
* dublowanie, spamowanie w kilku podkategoriach o tym samym problemie (nie wysyłaj wiadomości po wiadomości oraz tej samej wiadomości w kliku działach) [skasowanie]
* treść postu wnosi do tematu treść, będącą zaczątkiem off topic'a [skasowanie]
* post przerodził sie w "czata" [zamknięcie]
* informujesz o czyms o czym juz wiemy [skasowanie]
* jeśli sie nadaje do przesunięcia, zostanie przesunięty, bez powiadomienia cię o tym, a także nie będzie śladu w pierwotnym miejscu założenia. Nie zakładaj wtedy topika "Gdzie mój post" - wywołasz złość i kompletny brak zrozumienia moderatorów - poszukaj.

Kary za łamanie regulaminu:

* Ostrzeżenia dopisywane przez moderatorów w postach,
* Przyznanie rangi "SPAMMER!" (osoba zaśmiecająca forum),
* Wyzerowanie licznika postów,
* Czasowe wyrzucenie z forum,
* Całkowite usunięcie z forum bez możliwości powrotu.
Edytowane przez SpajK dnia 15-03-2007 09:38
8222263 www.plebania.eu Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor.: REGULAMIN FORUM :.
Google
Skocz do Forum:
Reklama:   Sprzęt do nurkowania - Nurkowanie - Sklep Nurkowy - Tani Sklep Nurkowy - Sprzęt do nurkowania
Linki sponsorowane:    Wycieczki Meksyk - Wycieczki Kuba - Wycieczki Brazylia - Wycieczki do Meksyku
Linki sponsorowane:    dobra strona | oryginalna strona | mrgreen opinie mrgreen opinie mrgreen opinie | zakłady w ruletce zakłady w ruletce zakłady w ruletce | Publiczny telefonia
Linki sponsorowane:    Tani laser frakcyjny Szczecin
wolne kwatery na noclegi wolne miejsca Darłowo last minute nad morzem
mazury świąteczne noclegi na boże narodzenie tanio boże narodzenie na Mazurach noworoczna impreza bożonarodzeniowa mazury sylwestrowa świąteczna
ośrodki wypoczynkowe mazury Węgorzewo ośrodki wypoczynkowe mazurskie ośrodki wypoczynku
noclegi wczasy turystyka Wisełka pensjonaty wczasy nad morzem